Az Újvidéki Egyetem Mezőgazdasági Kara is blokád alatt volt a tavalyi évben, a küzdelem minden stádiumát megjárták az egyetemi hallgatók és sokan támogatták őket a tanárok közül is.
Nem sikerült elérni az áttörést, a Haladó Párt koalícióban a Radikálisokkal és a VMSZ-szel továbbra is elnyomást gyakorol a tömegek felett, az állami szervek, intézmények nem működnek, nem végzik a munkájukat, nem hajlandók tényleges vizsgálatokat indítani a korrupciós ügyletek felgöngyölítése érdekében. Az ország a pusztulásba menetel.
Az ellenállás parazsa azonban nem tűnt el, június 20-án is egyetemista tüntetések lesznek Újvidéken.
A Mezőgazdasági Kar folyosóin most is ott állnak a lázadás jelei, a véres kéz, a diákokat verő csendőrökről készült fotók pannói, a rektor leváltását követelő rajzok: Le a rektorral! Mondj nemet Madićra!








