Forsthoffer Ágnes, a Magyar Országgyűlés elnöke és a TISZA Párt alelnöke Facebook-bejegyzésében a követkeőket írta: „Tegnap (2026. 06. 02. ) kétoldalú találkozón vettem részt Belgrádban Ana Brnabic asszonnyal, a Szerb Nemzetgyűlés elnökével. A megbeszélésen elhangzott, hogy Szerbia egyik legfontosabb partnerének tekinti Magyarországot az Európai Unión belül. Rögzítettük, hogy a két országot erős társadalmi kapcsolatok és jelentős gazdasági érdekek fűzik össze, melyek tükrében további aktív együttműködést szeretnénk kialakítani parlamentáris szinten is. Szerbia számos kihívással néz szemben az ország EU csatlakozása kapcsán, melynek tekintetében Magyarország tapasztalatainak megosztását ajánlottam fel, valamint meghívtam elnökasszonyt magyarországi látogatásra. Megköszönve személyes invitálását, elismerésemet fejeztem ki, hogy Szerbia kiváló házigazdája volt az Interparlamentáris Unió világkonferenciájának.”


